E-sport w zakładach bukmacherskich w Polsce

E-sportem nazywamy profesjonalne rozgrywki w gry komputerowe. Turnieje w tytuły takie jak League of Legends czy Counter Strike każdego roku przyciągają coraz większą widownię, a nagrody dla najlepszych graczy nierzadko wynoszą nawet kilkanaście tysięcy Euro. Największą renomą cieszą się oczywiście turnieje takie jak Mistrzostwa Świata, a najlepsze drużyny w takich zawodach są w stanie zarobić nawet milion dolarów.

e-sport w zakładach bukmacherskich online
Obstawianie zakładów na e-sport. Czy jest to opłacalne? Co można obstawiać?

Graczem komputerowym może być każdy, ale żeby osiągnąć poziom profesjonalistów trzeba poświęcić temu naprawdę wiele czasu. Jeśli nie chcemy próbować osiągnąć takiej kariery i tak możemy spróbować osiągnąć z e-sportu zyski. W jaki sposób? Poprzez zakłady bukmacherskie. Na początku musimy jednak poznać podstawowe zasady rządzące danymi grami. Pozwoli nam to uniknąć wielu problemów przy obstawianiu.

Najbardziej popularne gry e-sportowe w Polsce

Jakie gry e-sportowe cieszą się największym zainteresowanie i popularnością wśród Polskich graczy? Poniżej kilka takich gier, które można obstawiać u Polskich legalnych bukmacherów internetowych.

League of Legends

Mimo, że turnieje e-sportowe mają dużo starszą historię, to tak naprawdę dopiero League of Legends, czyli LoL sprawił, że e-sportowe turnieje stały się tak popularne. Głównym celem graczy w LoLu jest zniszczenie bazy przeciwnika. W tym celu dwie pięcioosobowe drużyny walczą ze sobą na specjalnie przygotowanej mapie. Każdy z graczy dostaje swoją linię lub idzie do tzw. lasu. Rozgrywka opiera się na zabijaniu minionów wroga (takich małych potworków, które wychodzą z baz w regularnych odstępach czasu i kierują się na linie), niszczeniu wież i zabijaniu przeciwników.

bukmacher betfan bonus
Nowy legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Każda czynność w grze pozwala nam zarobić pieniądze, które możemy później wymienić na przedmioty, które nas wzmacniają i pozwalają osiągnąć przewagę nad przeciwnikiem. LoL polega na współpracy z resztą zespołu i opracowaniu strategii, która pomoże pokonać przeciwników. Zwycięzcą zostaje drużyna, która zniszczy centrum dowodzenia wroga(Nexus) jako pierwsza.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive to strzelanka wieloosobowa. W rozgrywce bierze udział 10 graczy, którzy zostają przydzieleni do dwóch drużyn – terrorystów i antyterrorystów i muszą wykonać konkretne zadania, które poprowadzą ich do zwycięstwa. Terroryści mają za zadanie podłożyć bombę na jednym z dwóch punktów na mapie albo zabić wszystkich graczy z drużyny przeciwnej, zanim upłynie czas. Antyterroryści natomiast muszą ochronić obszar i nie dopuścić do podłożenia przez terrorystów bomby. W tym celu muszą albo zabić wszystkich graczy z drużyny przeciwnej, albo tak przeciągnąć rozgrywkę, by przeciwnicy nie zdążyli podłożyć ładunku.

najlepszy bukmacher w polsce betclic
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na darmowy bonus bez ryzyka

Antyterroryści mają także jeszcze jedną możliwość wygranej. Musza rozbroić bombę podłożoną przez terrorystów. Mają na to 45 sekund od momentu podłożenia. Gra nie skupia się tylko na dobrym celowaniu i byciu jak najlepszym strzelcem, ale ważna jest również taktyka zarządzania finansami. Każde zabójstwo, każde osiągnięcie celu daje nam walutę, którą później możemy wykorzystać na zakup broni i wyposażenia. W razie kilku przegranych pod rząd drużyna otrzymuje wsparcie finansowe, które pomaga im wrócić do gry.

Dota 2

Dota 2 to gra typu MOBA od firmy Valve, czyli twórców Steama. Polega ona, podobnie jak League of Legends, na pojedynku dwóch pięcioosobowych drużyn. Gracze mają do wyboru kilkadziesiąt unikalnych postaci różniących się umiejętnościami, którymi sterują i walczą z przeciwnikiem. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zniszczy baz wroga. W grze ważna jest również ekonomia, gdyż za każdą akcję otrzymujemy pieniądze, które wymieniamy na przedmioty, które pomogą nam wygrać.

Wymienione gry to zdecydowana czołówka jeśli chodzi o rozgrywki e-sportowe. Istnieje jednak wiele tytułów, które wcale nie są gorsze, cieszą się tylko mniejszą popularnością, ale większość bukmacherów pozwala nam na ich obstawianie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Bukmacher

Który najlepszy bukmacher w Polsce oferuje najlepsze kursy bukmacherskie, ofertę zakładów i promocje za darmo? Takich bukmacherów online jest kilku, Betclic, STS i Betfan. To są legalni bukmacherzy internetowi, którzy mogą oferować graczom najlepsze zakłady sportowe online.

Related Articles

Back to top button