Bwin jest legalnym bukmacherem w Polsce?

Firma Bwin jest to bukmacher pochodzący z Austrii. Oferuje on zakłady wzajemne i gry online. Zgodnie z najnowszymi informacjami, posiada on zarejestrowanych ponad 10 milionów użytkowników w więcej niż dwudziestu krajach świata. Na naszym kontynencie Bwin ma bardzo zróżnicowaną ofertę zakładów bukmacherskich – można w niej obstawiać bardzo dużą ilość zakładów w dyscyplinach niszowych. Mowa tutaj na przykład o grze w lotki bądź o mało znanych ligach piłkarskich. 

bwin legalny czy nie
Czy bukmacher bwin jest legalny w Polsce? Tak czy nie?

Na ten moment możliwe jest obstawianie kuponów w 90 dyscyplinach, z czego kilka jest związanych z rozrywką i polityką. Bukmacher Bwin nadal jest również sponsorem kilku klubów piłkarskich – w tym gronie jest na przykład klub Milan oraz Werder Brema. Jakiś czas temu Bwin był bardzo popularny w naszym kraju, jednak razem z nowelizacją ustawy hazardowej, która miała miejsce w 2017 roku, gra za pomocą strony Bwin stała się nielegalna. Polskie prawo wskazuje bowiem, że zakłady wzajemne mogą być zawierane tylko na stronach internetowych, które posiadają specjalne zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów. 

Bwin to legalny bukmacher w Polsce?

Na ten moment bukmacher Bwin nie ma koncesji, która pozwalałaby mu zawierać układy sportowe w Rzeczypospolitej Polskiej. To oznacza, że granie u tego bukmachera jest nielegalne. Fakt ten oburzył bardzo wielu fanów zakładów przez internet. Kursy oferowane przez Bwin uznawali oni za bardzo korzystne, a jego oferta była oceniona bardzo pozytywnie.

Najnowsze informacje podawane przez władze tego bukmachera wskazują, że Bwin już niedługo wystąpi do Ministerstwa Finansów o udzielenie zgody na prowadzenie działalności finansowej w Polsce. Należy jednak mieć na uwadze, że czas oczekiwania na wydanie takiego zezwolenia może być długi, zatem do tego czasu polecamy korzystać z usług legalnych zakładów bukmacherskich. Warto wiedzieć, że promocje oferowane przez konkurentów Bwina są niezwykle atrakcyjne, zatem zdarza się, że są one porównywalne do stawek Bwina. W niektórych przypadkach mogą nawet okazać się lepsze. 

sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Czy zakłady bukmachera Bwin będą w Polsce legalne? 

Liczba firm, które musiały w związku z nowelizacją ustawy o prawie hazardowym wycofać się z rynku, nie jest mała. Wprowadzono wówczas relatywnie wysoki podatek od obrotu oraz bardzo wiele innych wymagań, którym musi sprostać każdy bukmacher. Z tego powodu zagraniczni bukmacherzy woleli opuścić nasz rynek i przenieść swój biznes do innych krajów. 

To, że firmy wycofały się z działalności na terenie Polski, nie oznacza jednak że nie mają one oferty skierowanej do mieszkańców Polski. Ich strony w dalszym ciągu są tłumaczone na nasz język, dzięki czemu można być na bieżąco z ich aktualną ofertą. Rejestrowanie się na takich portalach oraz granie nie jest zgodne z przepisami polskiego prawa. Należy przypomnieć, że ustawa o grach hazardowych wskazuje, że zakazane jest obstawianie u bukmacherów, którzy nie posiadają polskiej licencji. Oznacza to, że osoby, które zdecydują się na grę u nielegalnych bukmacherów, mogą spodziewać się przykrych konsekwencji prawnych.

Bwin na razie nie może w sposób legalny oferować swoich usług Polakom. Mimo tego, że firma złożyła wniosek o otrzymanie pozwolenia na świadczenie usług hazardowych, to do tej pory nie został on pozytywnie rozpatrzony. Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy w 2019 roku firma dołączy do grona legalnych bukmacherów. W tej chwili nie ma jednak potwierdzonych informacji, kiedy dojdzie do zalegalizowania działalności zakładów bukmacherskich Bwin na terenie Polski.

Bukmacher

Który najlepszy bukmacher w Polsce oferuje najlepsze kursy bukmacherskie, ofertę zakładów i promocje za darmo? Takich bukmacherów online jest kilku, Betclic, STS i Betfan. To są legalni bukmacherzy internetowi, którzy mogą oferować graczom najlepsze zakłady sportowe online.

Related Articles

Back to top button