Wielki rok e-sportu. Bukmacherzy stawiają na graczy

Zakłady sportowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Możliwość gry online, bez wychodzenia z domu, przyczyniła się do znacznego powiększenia grona ich fanów. Polacy chętnie obstawiają mecze i sportowe rywalizacje w różnych dyscyplinach. 

Wielki rok e-sportu. Bukmacherzy stawiają na graczy

Okazuje się, że lubimy nie tylko piłkę nożną i siatkówkę, ale również żużel czy e-sport. W 2020 roku to właśnie wirtualna rywalizacja zyskała miliony fanów na całym świecie. Jest na nią tak wielki popyt, że najwięksi polscy bukmacherzy w swojej ofercie mają całą gamę e-sportowych rozgrywek, z których użytkownicy chętnie korzystają.

Coraz więcej osób obstawia e-sportowe rozgrywki

Choć pierwsze rozgrywki e-sportowe swoją historią sięgają 1972 roku i Stanów Zjednoczonych, to na profesjonalnym poziomie w Polsce pojawiły się stosunkowo niedawno. Początkowo dotyczyły jedynie gier, które od lat cieszą się największym zainteresowaniem – Dota 2 czy League of Legends. Reprezentują one typ MOBA, czyli rozgrywek, w których gracze (często podzieleni na drużyny) walczą przeciwko sobie na arenie.

Z czasem jednak bukmacherzy rozszerzali swoją ofertę, umożliwiając graczom obstawianie zarówno meczów rozgrywanych w ligach, jak i turniejach. Ogromną popularnością cieszą się takie wydarzenia, jak np. LoL Championship, Intel Extreme Masters Fall czy VALORANT Champions Tour. Niedawno możliwe było nawet obstawianie finałów Wild Tour w grze LoL Wild Rift na urządzenia mobilne. 

Polscy bukmacherzy obecnie oferują wiele różnego rodzaju rozgrywek. Obstawiać można m.in.:

  • Counter Strike;
  • League of Legends;
  • StarCraft 2;
  • Dota 2;
  • Valorant;
  • Overwatch;
  • Rainbow Six.

Oferta ta systematycznie się rozrasta i zależy oczywiście od wybranego pośrednika. Nie brak również bukmacherów, którzy idą z duchem czasu i udostępniają zakłady live, czyli takie, które można obstawiać w czasie trwania wydarzenia. Wszystko odbywa się zdalnie, chętna osoba nie musi więc nawet wychodzić z domu, by postawić pieniądze na swój ulubiony team.

E-sport u bukmacherów. Gdzie obstawiać zakłady?

Obecnie zakłady na e-sport oferuje już zdecydowana większość najpopularniejszych bukmacherów działających na terenie Polski. Przed założeniem konta w którymś z serwisów, dobrze jednak im się wcześniej dokładnie przyjrzeć i porównać oferty. 

Przede wszystkim warto skupić się na tym, którzy legalni bukmacherzy oferują największą różnorodność wirtualnych dyscyplin oraz rodzajów zakładów. Im jest ich więcej, tym lepsza może być nasza zabawa. Warto zwrócić także uwagę na bonusy dla nowych użytkowników. Dzięki nim można na swoje pierwsze gry przeznaczyć o wiele więcej środków, co przełożyć się też może na atrakcyjne wygrane.

Warto dokładnie przyjrzeć się metodom wpłacania oraz wypłacania pieniędzy przez pośredników. Im więcej oferują sposobów, tym lepiej dla nas, bo mamy możliwość szybkiego reagowania na sytuację w grze, nawet gdy któryś ze sposobów płatności nagle odmówi nam posłuszeństwa. Szczególnie zalecane są tu metody błyskawiczne, takie jak np. karty kredytowe. 

Rosnącą popularność odnotowują też wirtualne portfele internetowe. Zarówno użytkownicy obstawiający zakłady na e-sport, jak i tradycyjne rozgrywki, mogą dzięki nim czuć się w pełni bezpieczni. W tym przypadku możliwość, by ktoś niepowołany dostał dostęp do naszych danych, jest bardzo niewielka. 

Wielki sukces wirtualnych rozgrywek w 2020 roku

O rosnącej popularności e-sportu świadczą wyniki ESL Polska za 2020 rok. W 16 turniejach organizowanych przez tę instytucję wzięło udział aż 36 milionów graczy z całego świata. Mimo zakazu udziału publiczności, sukcesem był również prestiżowy turniej Intel Exteme Masters Katowice 2020, który w szczytowym momencie oglądało ponad milion widzów.

Firma Newzoo przeprowadziła badania, które wykazały, że w Europie liczba widzów e-sportu w 2020 roku wzrosła aż o ponad 7 proc. Oznacza to, że jest ich obecnie ok. 92 mln, a blisko ⅓ z nich to osoby oglądające rozgrywki częściej niż raz na miesiąc. Daje to ogromne pole do popisu dla bukmacherów działających online, którzy robią wszystko, by przyciągnąć nowych graczy.

Newzoo oceniło również, że w 2021 roku wartość rynku e-sportu po raz pierwszy w historii może przekroczyć miliard dolarów. Ważną rolę odgrywa tu też live-streaming, który – według szacunków – ma szansę przekroczyć widownię na poziomie 700 milionów w skali międzynarodowej.

Bukmacher

Który najlepszy bukmacher w Polsce oferuje najlepsze kursy bukmacherskie, ofertę zakładów i promocje za darmo? Takich bukmacherów online jest kilku, Betclic, STS i Betfan. To są legalni bukmacherzy internetowi, którzy mogą oferować graczom najlepsze zakłady sportowe online.

Related Articles

Back to top button